Ja som veľmi jasne podal trestné oznámenie, napr. v prípade privatizácie SPP.

V decembri 2007 NR SR uznesením požiadala vládu SR (v tom čase bol premiérom R.Fico) o predloženie správy o priebehu privatizácie Slovenského plynárenského priemyslu, a. s..
V oficiálnom dokumente - Správa o procese privatizácie SPP (.rtf) sa uvádza, že (str.12) Úrad špeciálneho prokurátora v Bratislave začal trestné stíhanie pre trestný čin porušovania záväzných pravidiel hospodárskeho styku podľa § 127 ods. 1 Trestného zákona 7. apríla 2003.

Trestné stíhanie však bolo zastavené uznesením vyšetrovateľa Policajného zboru SR z 21. februára 2006, a to z dôvodu, že nový Trestný zákon už trestný čin porušovania záväzných pravidiel hospodárskeho styku nepozná.

Skutočnosť, že toto trestné oznámenie podal R.Fico uvádza na svojom blogu I.Mikloš, ktorý sa vyjadruje k tvrdeniam R. Fica vo vzťahu k privatizácii SPP.

"V rokoch 2003 – 2005 bolo vo veci privatizácie SPP vedené trestné
stíhanie na základe podnetu podaného R. Ficom
."

Celý článok I. Mikloša si môžete prečítať TU.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marta Jančkárová

Béla Bugár vs. Robert Fico

Pochválit treba moderátorku Janckárovú, ktorá napriek nevôle politikov bavit sa o kauze Gorila kládla nepríjemné otázky a nenechala sa odradit ani opakovanou snahou zmenit tému zo strany Roberta Fica. K lepšiemu a údernejšiemu priebehu relácie by do budúcnosti pomohlo snád viac sebadôvery moderátorky a tvrdosti dikcie kladenia otázok. 

Robert Fico a Béla Bugár zaujali zhodný postoj ku Gorile, ked ju zhadzovali zo stola s odkazom na neukoncené vyšetrovanie a nedôveryhodnost spisu. Spolu s SDKÚ tak zrejme nadalej vsádzajú na mediálnu marginailzáciu témy a bezbolestné ukoncenie vyšetrovania tak ako tomu bolo za posledných 20 rokov. 

Precítajte si analýzu relácie O5M12. Výroky priebežne do dnešnej polnoci aktualizujeme a doplname.