Ja si pamätám jednu udalosť, keď bola tlačová konferencia ohľadne kauzy Daňového riaditeľstva, kedy bolo jasné, že išlo o stranícky klientelizmus a pýtali sa priamo na tlačovej konferencii pána Lipšica, že nech sa k tomu vyjadrí. On sa k tomu odmietol vyjadriť, lebo stále bol ešte súčasťou vlády a bál sa povedať čo koľko na svojich kolegov, aby neprišiel o funkciu.

R.Fico svojim vyjadrením spochybňuje dôveryhodnosť ministra Lipšica vo vyšetrovaní kauzy Gorila. Poukazuje na Lipšicov postoj v inej kauze, ktorá sa týkala prenájmu budovy Daňového riaditeľstva. Konkrétnu tlačovú konferenciu, ani vyjadrenia ministra Lipšica k tejto kauze, ktoré by potvrdzovali Ficove tvrdenia sa nám nepodarilo nájsť.

Kauza Daňové riaditeľstvo sa začala, keď opozičný líder Robert Fico poukázal, že bývalé vedenie daňového riaditeľstva vybralo za budúce sídlo daňového úradu v Košiciach budovu patriacu spoločnosti Nitra Invest. Spoločnosť pritom vlastní okresný šéf SDKÚ-DS v Nitre Ondrej Ščurka. Kvôli podozreniu z klientelizmu sa vypísala súťaž nanovo. Súťaž vyhrala tá istá budova.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marta Jančkárová

Béla Bugár vs. Robert Fico

Pochválit treba moderátorku Janckárovú, ktorá napriek nevôle politikov bavit sa o kauze Gorila kládla nepríjemné otázky a nenechala sa odradit ani opakovanou snahou zmenit tému zo strany Roberta Fica. K lepšiemu a údernejšiemu priebehu relácie by do budúcnosti pomohlo snád viac sebadôvery moderátorky a tvrdosti dikcie kladenia otázok. 

Robert Fico a Béla Bugár zaujali zhodný postoj ku Gorile, ked ju zhadzovali zo stola s odkazom na neukoncené vyšetrovanie a nedôveryhodnost spisu. Spolu s SDKÚ tak zrejme nadalej vsádzajú na mediálnu marginailzáciu témy a bezbolestné ukoncenie vyšetrovania tak ako tomu bolo za posledných 20 rokov. 

Precítajte si analýzu relácie O5M12. Výroky priebežne do dnešnej polnoci aktualizujeme a doplname.