Robert Fico sa v nedelu stretol so svojim najoblúbenejším diskusným partnerom. Venoval sa aktuálnej témy migracnej krízy a zavedeniu zníženej DPH na potraviny. Taktiež predstavil dalšie svoje "historické" zvýšenie minimálnej mzdy a hovoril o zvýšeniach platov v štátnej správe.
…že sme sa dohodli v rámci kolektívneho vyjednávania na raste miezd pre verejnú správu, kde je 350 tisíc ľudí, kde o 4% stúpajú mzdy.
Podľa Iness je 380 tisíc zamestnaných ľudí v štátnej a verejnej správe, uviedli dňa 3. decembra 2014. Vo verejnej aj štátnej službe pracuje približne 381 tisíc zamestnancov, uviedla dňa 10. decembra 2014 TASR pre ISTP. "Dnes pracuje vo verejnej správe 365.000 ľudí. Zmenou metodiky tam pribudlo asi 16.000 ľudí..."vyhlásil poslanec Kollár pre TASR dňa 6. decembra 2014.
"V roku 2016 sa očakáva v sektore verejnej správy zamestnanosť na úrovni 407 tis.
osôb. V tomto čísle je premietnutá metodická zmena súvisiaca so zaradením ďalších nových
organizácií medzi subjekty verejnej správy, predovšetkým zdravotníckych zariadení (v počte
cca 44,5 tis. osôb) a v nepatrnej miere aj novovzniknutých fondov." Bez metodickej zmeny, teda po odpočítaní 44 500 zamestnancov, by bolo v štátnej správe zamestnaných 362 500 ľudí.

