Sobotnú reláciu V politike by bolo možné zaradit ku jedným z najhorších tohtorocných diskusných politických relácií. Chronický problém pasívnych moderátorov s hlúpymi a sugestívnymi otázkami dosiahol v tejto relácii svoj klimax. Prejavom zlyhania moderátora boli casté situácie, v ktorých diskutujúci vôbec nereflektovali prítomnost moderátora a svojvolne sa prekrikovali. Diskusia sa tak ani zdaleka nedá oznacit za vecnú a konštruktívnu. Z relácie sme si neodniesli v zásade nic. Iba s problémami bolo možné sledovat argumentacnú líniu politikov na tému, ktorá bola opät Generálna prokuratúra a súdnictvo.
Dokonca to tým, ako sa to nastavilo, mám pocit, že to bolo dokonca v reáli v porovnaní, čo by bolo prišlo, tak to bolo nejakých 23% (zníženie poslaneckého platu, pozn.). Tak si to nejako pamätám.
Zákonom č. 500/2010 Z. z. z 2. decembra 2010 bol zmenený a doplnený zákon NR SR č. 120/1993 Z. z. o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov.
Plat poslanca je upravený v § 2 ods. 1 a § 29 ods. 1, je to trojnásobok priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za predchádzajúci kalendárny rok a pre rok 2011 je znížený o 15 %, od 1. 1. 2011 je stanovený na 1899,00 eur a je pre všetkých poslancov rovnaký.
V roku 2011 je tak plat poslancov znížený o 15% (deficit odhadovaný na rok 2011 je 7,8 %, pozn.). Zároveň však došlo ku odmrazeniu
platov (platy boli "zamrznuté" a odvíjali sa od 3-násobku priemernej
mzdy v roku 2007, pozn.) a vymeriavací základ tak stúpol z 2009 eur na
2250. Reálne medziročné zníženie základného platu tak činilo iba
necelých 6%.
Otázka zostáva o koľko klesol celkový príjem Procházku vrátane všetkých odmien vyplývajúcich z jeho funkcií. Vzhľadom na to, že Richard Sulík uvádza celkovú úsporu nákladov na poslancov na 10%, nepredpokladáme, že by sa Procházkov príjem mohol znížiť o 23%.

