Po letnej prestávke relácia O 5 minút dvanást mierne zmenila svoj formát. Okrem dvoch diskutujúcich, v tomto prípade premiérky Ivety Radicovej a podpredsedu parlamentu Roberta Fica, pribudla cast s moderátorom spovedajúcim jediného politika. V nedelu to bol predseda parlamentu, Richard Sulík. Politici sa drvivú väcšinu casu bavili o ekonomike a investicných projektoch na Slovensku, predovšetkým o dialniciach. V závere relácie Richard Sulík obhajoval referendum. Ak mala zmena formátu relácie priniest zvýšenie kvality, podla nás sa tak nestalo. Relácia opät trpela dlhými neprerušovanými monológmi a nepriniesla v podstate žiadne nové informácie. Webstránky STV prešli upgradom, coho výsledkom je, že video záznam relácie v archíve STV zatial nie je dostupný. O relácii napísala napríklad CTK, TASR, alebo v soft-news verzii s komentármi politológov aj Pravda.
A môžete o tom hovoriť akýmikoľvek krásnymi rečami, vy veľmi dobre viete, že ste zastavili výstavbu úseku od Dubnej Skaly až po Košice.
Napriek tomu, že Fico zveličuje (jedná sa o úsek medzi Martinom a Prešovom), je pravda, že Ján Figeľ zastavil 1. balík PPP projektov na výstavbu diaľnice D1. Fico: Poprvé chcem povedať, že ste zastavili stavbu, ktorá mala hodnotu len v stavebných prácach 2,4 miliardy eur.

