Majú rovnaký názor (koaličné strany vo vláde Ivety Radičovej, pozn.) na to, že treba regulačný rámec zrušiť, aby sa zvyšovali ceny energií? Majú.

Opäť z programového vyhlásenia (.pdf): „...vláda SR vyvinie úsilie na minimalizáciu politického a verejného vplyvu a zabezpečí odbornú profesionalitu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví a odbornú profesionalitu manažmentu a zástupcov štátu v energetických podnikoch s účasťou štátu.“ Čo síce môže znamenať oslabenie regulácií cien energií, nie však zrušenie regulačného rámca a nie nutne zvyšovanie cien energií.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Radovan Slobodník

Robert Fico

Robert Fico mal možnost v relácii O 5 minút 12 interpretovat cinnost vlády podla vlastných slov, bez toho aby bol prerušovaný politickým súperom. Za posledný mesiac sa jedná v naších televíziách o frekventovaný jav (v prípade STV je to štandardný formát „medzi 4 ocami). Domnievame sa, že relácie s jedným politikom sú pre diváka neatraktívne, nestimulujú kritické myslenie a sú preto nežiadúce. Mohli by byt, ak by moderátori zvládali reagovat na zavádzanie politikov. Nezvládajú.

V nedelu Robert Fico hodnotil cinnost vlády, posudzoval predvolebné sluby koalicných strán a interpretoval ekonomický vývoj na Slovensku.