Robert Fico mal možnost v relácii O 5 minút 12 interpretovat cinnost vlády podla vlastných slov, bez toho aby bol prerušovaný politickým súperom. Za posledný mesiac sa jedná v naších televíziách o frekventovaný jav (v prípade STV je to štandardný formát „medzi 4 ocami). Domnievame sa, že relácie s jedným politikom sú pre diváka neatraktívne, nestimulujú kritické myslenie a sú preto nežiadúce. Mohli by byt, ak by moderátori zvládali reagovat na zavádzanie politikov. Nezvládajú.
V nedelu Robert Fico hodnotil cinnost vlády, posudzoval predvolebné sluby koalicných strán a interpretoval ekonomický vývoj na Slovensku.
Ale ak niekto príde a povie, že sme banda skorumpovaných komunistov, že na Slovensku nie je žiadna sociálna demokracia, ale banda skorupmovaných komunistov…
Mikuláš Dzurinda na kongrese SKDÚ-DS vo svojom prejave povedal nasledovné: „Na Slovensku nepôsobí štandardná sociálna demokracia, ale skorumpovaná , nezodpovedná partia bývalých komunistov, ktorý si 17. november 1989 ani nevšimli, a ani doposiaľ ho nechcú vidieť.“

