Robert Fico mal možnost v relácii O 5 minút 12 interpretovat cinnost vlády podla vlastných slov, bez toho aby bol prerušovaný politickým súperom. Za posledný mesiac sa jedná v naších televíziách o frekventovaný jav (v prípade STV je to štandardný formát „medzi 4 ocami). Domnievame sa, že relácie s jedným politikom sú pre diváka neatraktívne, nestimulujú kritické myslenie a sú preto nežiadúce. Mohli by byt, ak by moderátori zvládali reagovat na zavádzanie politikov. Nezvládajú.
V nedelu Robert Fico hodnotil cinnost vlády, posudzoval predvolebné sluby koalicných strán a interpretoval ekonomický vývoj na Slovensku.
Mne bude úplne jedno, že či napravo bude 8 alebo 9 strán, pre mňa je dôležité, že sme my integrovali stredoľavý priestor, opakujem, 7 politických strán sme zintegrovali.
Agentúra SITA píše: „Sobotňajší slávnostný snem Smeru-SD v Prešove zobral na vedomie integráciu s Ľavicovým blokom, pričom jeho členovia dostanú možnosť vstúpiť do Smeru-SD, vyhlásil to Robert Fico. Ľavicový blok je po strane Stred, SOP, SDĽ, SDA a SDSS šiestym subjektom, ktorý Smer-SD pohltil.“
Siedmou stranou mala byť strana HZD. Agentúra SITA v tejto súvisloti uvádza: „Strana súčasného prezidenta republiky Ivana Gašparoviča - Hnutie za demokraciu (HZD) pravdepodobne do konca roka neukončí svoju činnosť, ako o tom rozhodli delegáti kongresu strany v Bratislave 20. februára. HZD sa teda nezintegruje so Smerom-SD.“ HZD naďalej funguje ako samostatná strana, Smer tak integroval iba šesť a nie sedem strán, ako uvádza Robert Fico.

