Robert Fico mal možnost v relácii O 5 minút 12 interpretovat cinnost vlády podla vlastných slov, bez toho aby bol prerušovaný politickým súperom. Za posledný mesiac sa jedná v naších televíziách o frekventovaný jav (v prípade STV je to štandardný formát „medzi 4 ocami). Domnievame sa, že relácie s jedným politikom sú pre diváka neatraktívne, nestimulujú kritické myslenie a sú preto nežiadúce. Mohli by byt, ak by moderátori zvládali reagovat na zavádzanie politikov. Nezvládajú.
V nedelu Robert Fico hodnotil cinnost vlády, posudzoval predvolebné sluby koalicných strán a interpretoval ekonomický vývoj na Slovensku.
…veď my sme štyri mesiace od volieb a už sa otvorene hovorí o tom, že či premiérka má odstúpiť alebo nemá odstúpiť a že či vláda vydrží, alebo nevydrží.
Informácie z TASR sú nasledovné: „Iveta Radičová pohrozila, že ak by bol zvolený kandidát opozície Trnka, mohla by odstúpiť z funkcie predsedníčky vlády. Jej stranícky šéf Dzurinda to komentoval stroho: "To je vyslovene jej osobná vec." Možné odstúpenia z postu predsedníčky vlády spomína iba sama Iveta Radičová v kontexte prípadného zvolenia D. Trnku za generálneho prokurátora ako určitý silový prostriedok, ktorým chce dosiahnuť nezvolenie generálneho prokurátora Trnku. Je zavádzajúce preto v tejto súvislosti hovoriť o nestabilite vlády.

