Oni (koalícia pozn. red.) chcú regulačný rámec zrušiť, chcú uvoľniť ruky na zvyšovanie cien energií, aby podniky, ktoré boli sprivatizované dostali tie peniaze naspäť.

Vo vládnom programe môžeme nájsť znaky deregulácie, hoci nedá sa úplne povedať, že chce „zrušiť regulačný rámec“ ani či tieto kroky automaticky povedú k zvyšovaniu cien energií. Vláda sa v programovom vyhlásení (str. 12-13) zaviazala, že „vyvinie úsilie na minimalizáciu politického a verejného vplyvu v oblasti energetiky“. „Vláda SR upraví pravidlá trhu s energiami s cieľom pokračovať v liberalizácii energetického trhu, zvýšiť konkurenciu v energetike, posilniť ochranu spotrebiteľa a zvýšiť úroveň kvality služieb.“

Výrok bol spomenutý v

V politike, Ľuba Oravová

Robert Fico

V nedelnej, vecernej relácií TA3 V politike podobne ako minulý týžden dostal priestor len jeden host. Tento krát sa ním stal expremiér a staronový predseda strany SMER-SD Róbert Fico. Moderátor Richard Dírer zvolil ako nosnú tému predovšetkým aktuálny snem strany. Okrem neho však relácia sklzavala aj k iným témam. R. Fico sa vyjadril aj k prezidentskej rezidencii a prestavbe vily, k privatizácií ci krátko aj ku generálnemu prokurátorovi.