Diskusná relácia na TA3 V Politike sa poslednú nedelu uskutocnila neocakávane už pred obedom. Rovnako neocakávane, po dlhej dobe, do štúdia prijali pozvanie bývalí premiéri a súcasne lídri dvoch najsilnejších strán M. Dzurinda a R. Fico. Rec bola výhradne o sobotnajších komunálnych volbách a napriek nedávnym posnemovým slovným prestrelkám sa niesla v pomerne umiernenom tóne.
Ja som sa tiež potešil narastajúcemu počtu poslancov v Bratislavskom mestskom zastupiteľstve za Smer, ten počet výrazne stúpol v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi a môžem potvrdiť, že v mestách kde sú nezávislí kandidáti ako napríklad pán Rybníček v Trenčíne alebo v Trnave alebo v Banskej Bystrici, tak tam máme väčšinu v mestskom zastupiteľstve…
Bratislava: V roku 2006 mala koalícia so stranou Smer 9 poslancov (volilo sa 80 poslancov- podiel 11%) a v roku 2010 to bolo 8 poslancov (volilo sa 45 poslancov- podiel 18%).
Trenčín: 2006 koalícia so Smerom 12 poslancov, 2010 Smer samostatne 13 poslancov, volilo sa rovnako po 25 poslancov.
Trnava: 2006 koalícia so Smerom 5 poslancov, 2010 koalícia so Smerom 17 poslancov, volilo sa po 31 poslancov.
Banská Bystrica: 2006 koalícia so Smerom 12 poslancov, 2010 koalícia so Smerom 16 poslancov, volilo sa po 31 poslancov.

