Diskusná relácia na TA3 V Politike sa poslednú nedelu uskutocnila neocakávane už pred obedom. Rovnako neocakávane, po dlhej dobe, do štúdia prijali pozvanie bývalí premiéri a súcasne lídri dvoch najsilnejších strán M. Dzurinda a R. Fico. Rec bola výhradne o sobotnajších komunálnych volbách a napriek nedávnym posnemovým slovným prestrelkám sa niesla v pomerne umiernenom tóne.
Z tohto titulu sme určite spokojní, že takáto mobilizácia vyšla a konkrétne čísla ukazujú, že pokiaľ ide o stranu Smer-SD, tak sme si významne posilnili svoje postavenie na úrovni miest a obcí na celom území SR.
Ak za „pozície“ budeme považovať celkový počet starostov a primátorov a zároveň aj počet poslancov, SMER-SD posilnil svoje pozície. U starostov a primátorov sa podľa našich prepočtov jedná o nárast o 43 starostov a primátorov z 887 na 930 (počet starostov a primátorov, ktorých podporil SMER-SD samostatne alebo v rámci koalície viacerých strán). U poslancov sa podľa výpočtov SME.sk jedná o nárast o 433 kresiel z 4043 na 4576.

