V podstate zvýšenie platov za 4 roky, ktoré som dosiahol z 12 500 na 18 000 korún na priamy plat, to ako bolo málo?

Martin Fronc sa stal ministrom školstva SR 16. októbra 2002 a končil 8. febrára 2006.

Podľa tabuliek UIPS bola priemerná mzda pedagogického zamestnanca v regionálnom školstve za rok 2002 13044 Sk v príspevkových organizáciách, 12961Sk rozpočtových. V roku 2006 to priemerne bolo 18116 Sk.

Výrok Martina Fronca hodnotíme napriek menším nepresnostiam ako pravdivý. Za obdobie Martina Fronca vo funkcii ministra školstva došlo k navýšeniu platu pedagogických zamestnancov z cca. 13000 Sk na cca. 18000 Sk.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marta Jančkárová

Situácia v školstve

V O 5 minút 12 sa 14. apríla stretol niekdajší minister školstva Martin Fronc so súcasným najvyšším predstavitelom tohto úradu Dušanom Caplovicom. Za svoje vystúpenie pred divákmi by si ani jeden z nich, bohužial, jednotku nezaslúžil. Exminister sa dopustil vážnych faktických prešlapov, napríklad ked tvrdil, že súkromné a cirkevné školy na Slovensku netvoria ani 5 percent - pravdou však je, že toto císlo je dvojnásobné! Údaje štatistického úradu SR taktiež vyvracajú tvrdenie, že za jeho ministrovania v mene zefektívnovania každorocne prepustili 3% ucitelov. Súcasný minister zase neváhal pre podporu vlastného argumentu vkladat slová do úst Stanislavovi Boledovicovi z iniciatívy Ucitel 2020, ktorý hovoril v tej istej relácii iba niekolko minút pred ním. Je však pravdou, že normatívne financovanie školstva "na žiaka" pochádza z dielne exministra Fronca. Tomu na druhú stranu treba uznat, že odkedy nie je ministrom, už tri krát sa pokúšal presadit návrh zákona pozmenujúceho tento systém. Je zaujímavé, že napriek zdaniu všeobecnej zhody na nevhodnosti súcasného stavu sa politici nedokážu zhodnút na zmene, ci o nej aspon spolocne konštruktívne rokovat. Snád by kvalite takejto diskusie napomohlo, keby v nej používali správne argumenty miesto poloprávd a faktických nezmyslov.