Ale však táto vláda dala v tej ťažkej hospodárskej situácii na rok 2013 68 miliónov eur do platov učiteľov a pedagogických a nepedagogických zamestnancov a ďalších 35 miliónov eur v tomto rozpočte má na vykrytie kreditov. To sú peniaze, ktoré idú do školstva na 7 rokov pre učiteľov. To sú takiste platy, takýmto spôsobom si učitelia vylepšujú situáciu.

MInisterstvo školstva na čele s Dušanom Čaplovičom sa po minuloročných štrajkoch učiteľov zaviazalo navýšiť prostriedky na navýšenie platov pedagogických a nepedagogických zamestnancov škôl. Koncom januára 2013 podľa slovenských médii na účty škôl dorazili prvé prostriedky na toto navýšenie:
"Ide o prvú časť z balíka takmer 18,4 milióna eur určeného na platy týchto zamestnancov škôl. Vláda minulý rok schválila päťpercentné zvýšenie miezd zamestnancov školstva, ktoré si vyžiadalo 68 miliónov eur." 
Učitelia si môžu svojim ďalším vzdelávaním v štátom schválených inštitúciách (.pdf) prilepšiť k svojmu platu. Súčasná podoba zákona (.pdf) im tieto príplatky prisudzuje na sedem rokov.
"Pedagogickému zamestnancovi a odbornému zamestnancovi možno priznať podľa odseku 2 najviac 30 kreditov za sedem rokov na účely vyplácania kreditového príplatku podľa osobitného predpisu.58)"

Minister školstva sa pre slovenské médiá vyjadril, že tento rok ide na túto rozpočtovú kapitolu ministerstva 35 mil. euro. Ide však stále iba o vyjadrenie ministra Čaploviča. Tímu demagog.sk sa nepodarilo túto informáciu overiť z iného nezávislého zdroja, výrok preto hodnotíme ako neoveriteľný.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marta Jančkárová

Situácia v školstve

V O 5 minút 12 sa 14. apríla stretol niekdajší minister školstva Martin Fronc so súcasným najvyšším predstavitelom tohto úradu Dušanom Caplovicom. Za svoje vystúpenie pred divákmi by si ani jeden z nich, bohužial, jednotku nezaslúžil. Exminister sa dopustil vážnych faktických prešlapov, napríklad ked tvrdil, že súkromné a cirkevné školy na Slovensku netvoria ani 5 percent - pravdou však je, že toto císlo je dvojnásobné! Údaje štatistického úradu SR taktiež vyvracajú tvrdenie, že za jeho ministrovania v mene zefektívnovania každorocne prepustili 3% ucitelov. Súcasný minister zase neváhal pre podporu vlastného argumentu vkladat slová do úst Stanislavovi Boledovicovi z iniciatívy Ucitel 2020, ktorý hovoril v tej istej relácii iba niekolko minút pred ním. Je však pravdou, že normatívne financovanie školstva "na žiaka" pochádza z dielne exministra Fronca. Tomu na druhú stranu treba uznat, že odkedy nie je ministrom, už tri krát sa pokúšal presadit návrh zákona pozmenujúceho tento systém. Je zaujímavé, že napriek zdaniu všeobecnej zhody na nevhodnosti súcasného stavu sa politici nedokážu zhodnút na zmene, ci o nej aspon spolocne konštruktívne rokovat. Snád by kvalite takejto diskusie napomohlo, keby v nej používali správne argumenty miesto poloprávd a faktických nezmyslov.