Premiér Robert Fico absolvoval v nedelu dve diskusné relácie a v nich sa stretol s dvoma predsedami opozicných strán. V diskusnej relácii Na telo proti nemu stál predseda Most-Híd Béla Bugár a debata bola miestami velmi ostrá. Témou relácie mal byt rok vlády Roberta Fica a politici to v tomto štýle aj ponali. Obaja sa predhánali v používaní faktických údajov, problémov je však hned niekolko. Politici používajú faktické údaje na podopretie vlastných argumentov, odmietajú akceptovat údaje a argumenty svojho protivníka. Debata dvoch osôb sa potom mení na monológy nepocujúcich, odmietajúcich reagovat na oponenta, alebo aj redaktora. Paradoxne, napriek tomu, že politici si vyberajú sami faktické údaje, v povážlivej miere v nich dochádza k použitiu zavádzajúcim, alebo rovno nepravdivým spôsobom. Typicky, politici sa dopúštajú týchto nedostatkov aj vo výrokoch, pri ktorých už v minulosti boli pristihnutí. Príkladom môže byt výrok Bélu Bugára o tom, že Slovensko má najvyššiu dan z právnických osôb. Nie je to tak, hned náš sused Rakúsko má vyššiu - až 25 %. Béla Bugár však chybil na viacerých miestach. Napríklad ked sa snažil tvrdit, že nezamestnanost rástla o 1 % vždy, ked fungovala vláda Roberta Fica, alebo pri premrštovaní poklesu poctu živnostníkov v dôsledku posledných legislatívnych úprav, alebo pri diskutovaní o dôvodoch plánovaného odchodu U.S.Steel, ktoré predseda Most-Híd vidí - chybne - výhradne na strane Roberta Fica. Ani ten však nezostal pozadu a snažil sa prevalit vinu zo svojich pliec, prípadne zlepšit svoje výsledky. Mnohí Slováci by sa potešili z jeho slov, že Slovensko je jedna z mála krajín v EU, ktorá vykazuje pozitívny hospodársky rast. Nezamestnaní by zase mali vediet, že Ministerstvo práce ponúka 15 tisíc konkrétnych pracovných miest. Bohužial realita je iná - pracovné miesta majú vznikat na základe programu podpory firmám v spolupráci s ministerstvom a pozitívny hospodársky rast vykazuje stále väcšina štátov EU. Premiérová špecialita je navyše "stupnovat" svoju argumentáciu. Chybne potom tvrdí, že až 85 % produkcie Slovenska smeruje na trhy v eurozóne (správne 85 % produkcie Slovensko exportuje celkovo, nie všetok však, samozrejme, smeruje do eurozóny), alebo že celá Európa má historicky najvyššiu nezamestnanost (správne je to iba s eurozónou). Overovat rocnú rekapituláciu predsedu vlády a predsedu Most-Híd bolo velmi nárocné, výsledkom je však naša rekapitulácia, ktorá je tento krát výnimocne negatívna.
V TA3 17.1.2012 ste to povedali. Ako je možné, že pri pozitívnom hospodárskom raste za Radičovej vlády bol pozitívny hospodársky rast, stále je pozitívny hospodársky rast, máte najvyššiu nezamestnanosť za posledných možno 7 alebo 8 rokov.
Béla Bugár cituje Roberta Fica presne. Ten v relácii TA3 Klub 3 (19:00 min tretej časti) povedal: "Koncepcia vašej pravicovej politiky, ktorú ste tu 18 mesiacov robili, absolútne zlyhala. Ako je možné, že pri pozitívnom hospodárskom raste – stále je pozitívny hospodársky rast – máte najvyššiu nezamestnanosť za posledných sedem alebo osem rokov. A zdá sa, že údaje, ktoré prídu o niekoľko týždňov budú ešte katastrofálnejšie."

