Po posledných tlacových spravách Ministerstva dopravy, a taktiež vyhlásení samotného ministra dopravy Jána Pociatka o plánovanej výstavbe 310 kilometrov dialnic do roku 2016, bola konfrotácia súcasného a bývalého ministra Jána Figela len otázkou casu. V politike boli témou deravé cesty 1. triedy a projekty na ich obnovu. V druhej casti sa politici venovali spomalenej výstavbe dialnic. Argumenty bývalého ministra boli casto rovnako deravé ako slovenské cesty po krutej zime. Bývalý minister si nesprávne pamätá priebeh tendra na ružomberský úsek dialnice D1 a dokonca aj na pocet mostov, ktoré plánovali za jeho pôsobenia opravit. Predseda KDH si taktiež pomýlil rok, kedy sa modernizovalo vyše sto kilometrov dialnic. Aby toho nebolo málo, Ján Figel poplietol aj císla kontrahovania a ceprania Operacného programu doprava. Otázne je preto, ci išlo o krátkodobý výpadok pamäte, alebo v prípade bývalého ministra dopravy Jána Figela ide o neznalost základných faktov. Jeho náprotivok Ján Pociatek si viedol lepšie. Avšak jedným dychom je potrebné dodat, že minister dopravy, hoci nehovoril nemej, vyriekol pocas diskusnej relácie len zopár faktických výrokov, ktoré sa niekolkokrát opakovali.
O tých projektoch na cestách prvej triedy sme nielen že komunikovali, ale veľmi konkrétne diskutovali priamo na Národnom monitorovacom výbore. Vtedy v decembri v Košiciach za rok 2011.
Záznam z VIII. zasadnutia Monitorovaceho výboru pre Operačnný program Doprava 2007-2010 potvrdzuje výrok J. Figeľa. Prezentovanie a diskusia s Národným monitorovacím výborom prebehla 15.-16. decembra 2011 v hoteli Yasmin v Košiciach. Na tomto zasadnutí prebehla diskusia a prezentovanie projektov ciest 1. triedy, ako aj informácia o prealokovaní zdrojov z rýchlostných ciest do výstavby a modernizácie ciest 1. triedy.

