KDH už po niekolký krát zažíva odchod zo svojich radov, tento krát sa rozhodol opustit hnutie Radoslav Procházka. Celú situáciu prišli ešte za cerstva komentovat do Témy dna na TA3 postupne najskôr samotný Radoslav Procházka a po nom podpredseda KDH Pavol Abrhan. Ako to už v takých prípadoch býva, obe strany používali vlastnú verziu príbehu, pri com divák si nemal možnost urobit predstavu o skutocnosti, kedže jednak nie sú prístupné dôkazy o priebehu jednaní na pôde KDH a jednak politici ani nepredstúpili jeden pred druhého a nekonfrontovali svoje tvrdenia. Aj napriek tomu sme však obom zistili nepresnosti. Radoslav Procházka sa prezentuje ako ochranca slovenskej štátnosti ked tvrdí, že hlasoval proti svojej vlastnej koalícii aby nedovolil úplnému otvoreniu možnosti cezhranicného dvojitého obcianstva. Pravdou je, že Procházka hlasoval v rozpore s koalíciou, nie však už to, že sa hlasovalo o úplnom otvorení takejto možnosti - v skutocnosti sa hlasovalo o povolení dvojitého obcianstva pre Slovákov trvalo žijúcich v zahranicí. Procházka si okrem toho prikrášlil císla o tom, kolko je pomer jeho preferencných hlasov a hlasov prvého náhradníka do parlamentu za KDH. Abrhan si zase zavádzajúco pocínal ked opisoval situáciu ako mal Procházka na sneme KDH vyhlásit, že nebude kandidovat na funkcie v rámci KDH. Kým podla neho to bolo preto, lebo KDH nebolo ochotné konat dostatocne rýchlo pri implementovaní programu Alfa, v skutocnosti Procházka oznámil úmysel nekandidovat spolocne s predkladaním programovej platformy Alfa, a to bez ohladu na to, ci táto platforma schválená bude, alebo nie. V dnešnej debate sme videli, že politici niekedy nepotrebujú ani oponenta na to, aby sa uchýlili k nekorektným argumentáciám.
Dal som na papier svoju predstavu o tom ako by na Slovensku mala vyzerať silná spoločnosť a jednoduchý ale kompetentný štát a o čom by mal pravý stred usilovať v ďalších voľbách. A ponúkol som tú predstavu KDH. Sami viete ako to dopadlo. Väčšina sa zdržala hlasovania.
Agentúra TASR 26. 1. 2013 uvádza: "Rada KDH dnes v Banskej Bystrici odmietla diskutovať o zmenách, ktoré by mali nastať v strane podľa predstáv Radoslava Procházku." Neschválila totiž ani len zaradenie diskusie o platforme Alfa ako bod programu rokovania. O tom, či sa väčšina prítomných delegátov zdržala hlasovania alebo bola proti, nemáme bližšie informácie.

