Čo sa týka sťažnosti pána Čentéša, ten sa sťažoval na základe toho, že mu boli porušené jeho práva domôcť sa funkcie, na ktorú bol zvolený.

Je pravdou že, J. Čentéš v sťažnosti namieta porušenie práva na prístup k voleným a iným verejným funkciám.

Tlačovej správa ÚS SR z dňa 23. januára 2013: 

Dňa 3. januára 2013 bola Ústavnému súdu Slovenskej republiky (ďalej len „ústavný súd“) doručená sťažnosť doc. JUDr. Jozefa Čentéša, PhD. ktorou namietal porušenie práva na prístup k voleným a iným verejným funkciám za rovnakých podmienok a právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti prezidentom Slovenskej republiky, ktorá obsahovala aj návrh na nariadenie dočasného opatrenia.

Denník SME ku svojmu článku zaoberajúcim sa sťažnosťou J. Čentéša, pripojil aj celé znenie sťažnosti, ktoré si môžete pozrieť tu. Okrem porušenia práva na prístup k voleným a iným funkciám, J. Čentéš namietal aj porušenie práva na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a mena. 

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marta Jančkárová

Ústavná žaloba na prezidenta

Odstúpenie pápeža Benedikta XVI. bolo hlavnou témou všetkých nedelnajších diskusných relácií. V druhej polovici diskusnej relácie O5M12 však dostalo priestor aj dianie na slovenskej politickej scéne. O horúcom návrhu na odvolanie prezidenta SR, prišli diskutovat navrhovatel Martin Poliacik a Róbert Madej. Obaja politici, pravdepodobne ovplyvnení diskusiou o svätom otcovi, si viedli pomerne úspešne. Predseda Ústavnoprávneho výboru Róbert Madej by však mal vediet, že 30 dnová lehota na prerokovanie návrhu obžaloby prezidenta nie je definovaná v Ústave SR, ale v Rokovacom poriadku NR SR. Martin Poliacik vyšiel zo súboja bez jediného zaváhania, a tak môže byt pozitívnym príkladom pre koalicných, ako aj opozicných kolegov.