Odstúpenie pápeža Benedikta XVI. bolo hlavnou témou všetkých nedelnajších diskusných relácií. V druhej polovici diskusnej relácie O5M12 však dostalo priestor aj dianie na slovenskej politickej scéne. O horúcom návrhu na odvolanie prezidenta SR, prišli diskutovat navrhovatel Martin Poliacik a Róbert Madej. Obaja politici, pravdepodobne ovplyvnení diskusiou o svätom otcovi, si viedli pomerne úspešne. Predseda Ústavnoprávneho výboru Róbert Madej by však mal vediet, že 30 dnová lehota na prerokovanie návrhu obžaloby prezidenta nie je definovaná v Ústave SR, ale v Rokovacom poriadku NR SR. Martin Poliacik vyšiel zo súboja bez jediného zaváhania, a tak môže byt pozitívnym príkladom pre koalicných, ako aj opozicných kolegov.
Čo sa týka sťažnosti pána Čentéša, ten sa sťažoval na základe toho, že mu boli porušené jeho práva domôcť sa funkcie, na ktorú bol zvolený.
Je pravdou že, J. Čentéš v sťažnosti namieta porušenie práva na prístup k voleným a iným verejným funkciám.

