Ja len pripomeniem kolegovi, čo povedala pani bývalá premiérka Radičova 5. februára 2011. Citujem: “v mnohých momentoch to bola fraška. Spôsob voľby generálneho prokurátora ma neteší, voľba je nedôstojná a skutočne ju možno nazvať aj fraškou.”

Podobný výrok sme overovali už v minulosti (O5M12, 13. januára 2013). 

Róbert Madej, správne parafrázuje slová I. Radičovej ohľadom voľbe generálneho prokurátora. Iveta Radičova v Sobotných dialógoch 5. februára 2011 povedala (prepis newtonmedia.sk): 
"Ja som sa vyjadrila k celej téme voľby, ktorú nemôžem hodnotiť inak, ako nedôstojnú, a použijem aj ten výraz v mnohých momentoch to bola fraška a hlavný problém je kdesi za touto voľbou."

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marta Jančkárová

Ústavná žaloba na prezidenta

Odstúpenie pápeža Benedikta XVI. bolo hlavnou témou všetkých nedelnajších diskusných relácií. V druhej polovici diskusnej relácie O5M12 však dostalo priestor aj dianie na slovenskej politickej scéne. O horúcom návrhu na odvolanie prezidenta SR, prišli diskutovat navrhovatel Martin Poliacik a Róbert Madej. Obaja politici, pravdepodobne ovplyvnení diskusiou o svätom otcovi, si viedli pomerne úspešne. Predseda Ústavnoprávneho výboru Róbert Madej by však mal vediet, že 30 dnová lehota na prerokovanie návrhu obžaloby prezidenta nie je definovaná v Ústave SR, ale v Rokovacom poriadku NR SR. Martin Poliacik vyšiel zo súboja bez jediného zaváhania, a tak môže byt pozitívnym príkladom pre koalicných, ako aj opozicných kolegov.