Odstúpenie pápeža Benedikta XVI. bolo hlavnou témou všetkých nedelnajších diskusných relácií. V druhej polovici diskusnej relácie O5M12 však dostalo priestor aj dianie na slovenskej politickej scéne. O horúcom návrhu na odvolanie prezidenta SR, prišli diskutovat navrhovatel Martin Poliacik a Róbert Madej. Obaja politici, pravdepodobne ovplyvnení diskusiou o svätom otcovi, si viedli pomerne úspešne. Predseda Ústavnoprávneho výboru Róbert Madej by však mal vediet, že 30 dnová lehota na prerokovanie návrhu obžaloby prezidenta nie je definovaná v Ústave SR, ale v Rokovacom poriadku NR SR. Martin Poliacik vyšiel zo súboja bez jediného zaváhania, a tak môže byt pozitívnym príkladom pre koalicných, ako aj opozicných kolegov.
Obžaloba prezidenta je vážny inštitút, ktorý v histórii Slovenskej republiky nebol použitý ani raz.
Je pravdou, že doterajšej histórii Slovenska, s výnimkou návrhu obžaloby I. Gašparoviča, nebol predložený návrh na obžalobu prezidenta.
"Prezidenta možno stíhať iba za úmyselné porušenie ústavy alebo za vlastizradu. O podaní obžaloby na prezidenta rozhoduje Národná rada Slovenskej republiky trojpätinovou väčšinou hlasov všetkých poslancov. Obžalobu podáva Národná rada Slovenskej republiky na Ústavný súd Slovenskej republiky, ktorý o nej rozhodne v pléne. Odsudzujúce rozhodnutie Ústavného súdu Slovenskej republiky znamená stratu funkcie prezidenta a spôsobilosti túto funkciu opätovne získať."

