Po minulotýždnovom vystúpení na TA3 sa Robert Fico opät objavil v nedelu na televíznych obrazovkách. Tento krát premiér zavítal do štúdia verejnoprávnej Jednotky, kde sa v diskusii stretol s predsedom SDKÚ-DS Pavlom Frešom. Hlavnou témou diskusie bol nový európsky rozpocet na roky 2014 až 2020, na ktorom sa Európska rada zhodla 8. februára. Premiér prišiel do diskusie predstavovat výsledky tažkých rokovaní - to tvorilo väcšinu faktických výrokov, ktoré Demagog.sk overoval a oznacil za pravdivé. Pavol Frešo však upozornil, že tento rozpocet ešte vôbec nie je definitívny, nakolko musí byt schválený i Európskym parlamentom, ktorého predseda sa vyjadril, že deficitný rozpocet nepodporí. Premiér zareagoval zavádzajúcim tvrdením, že táto hrozba Martina Schulza bola vyslovená ešte pred prijatím rozhodnutia, cím chcel túto hrozbu bagatelizovat. Pravdou však je, že Schulz svoje hrozby zopakoval i po ôsmom februári. Premiéra vyviedli z miery i poznámky jeho oponenta, že vyjednané úspechy boli vopred isté, pretože si ich slovenskí obcania takpovediach "predplatili" úcastou na eurovaloch a pôžickách nezodpovedným krajinám. Pri protiútoku na Pavla Freša premiér zopakoval minulotýždnovú nepravdu o nulovej podpore aktívnej politiky zamestnanosti v rozpocte na rok 2012, i zavádzajúce tvrdenie o úplnej necinnosti opozície v predkladaní alternatívnych návrhov konsolidacných opatrení. Pavol Frešo dostal v relácii, ktorej jadrom bolo premiérove predstavovanie nového rozpoctu únie, o cosi menej priestoru. Okrem už spomenutých pripomienok fakticky správne upozornil na fakt, že jednania o tomto rozpocte trvali viac než rok a teda sa ich zúcastnovali aj reprezentanti predošlého kabinetu. Taktiež vyjadril polutovanie nad tým, že rozpocet celkovo viac myslí na polnohospodárstvo než na zamestnanost mladých, ci vedu a výskum. V tejto súvislosti upozornil na paradoxnú situáciu Bratislavského kraja, v ktorom sú slovenská veda a výskum koncentrované, no vzhladom na jeho relatívnu rozvinutost donho nemôže prúdit mnoho európskych financií.
Prvá priorita bolo odstraňovanie regionálnych rozdielov, teda suma peňazí na odstraňovanie regionálnych rozdielov, takzvaná kohézia. V rokoch 2007-2013 táto suma bola niekde na úrovni okolo 11,8 miliardy eur, teraz Slovensko dostane 13,1 miliardy eur, 13,1. Ale k tomu si treba prirátať, že táto suma peňazí sa každý rok zvyšuje o 2% priemernej inflácie, čiže Slovensko reálne dostane 14,6 miliardy eur na odstraňovanie regionálnych rozdielov.
Pre Slovensko bolo najväčšou prioritou pri vyjednávaní nového finančného rámca EÚ udržanie financií pre politiku súdržnosti (kohéznu politiku), čo predstavuje najobjemnejší zdroj príjmov Slovenska z EÚ.

