Ukazuje sa, že sme ďaleko presiahli magickú hranicu 400 tisíc ľudí, a že číslo nezamestnaných bude ešte vyššie pri najbližšom štatistickom hodnotení, alespoň také ukazovatele nám prichádzajú.

Podľa Štatistického úradu SR priemerný počet nezamestnaných prvého až tretieho kvartálu v roku 2011 je 363,3 tisíc.

V prvom kvartáli v roku 2011 bol počet nezamestnaných 375,6 tisíc, v druhom kvartáli to bolo 356,5 tisíc a v treťom kvartáli 357,8 tisíc. Podľa údajov (.pdf) Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny dosiahol počet nezamestnaných v decembri 399,8 tisíc. 

Počet nezamestnaných nepresiahol hranicu 400 tisíc ani podľa jedného zo zdrojov ukazovateľov nezamestnanosti. 

Výrok bol spomenutý v

V politike, Alžbeta Vlková

Robert Fico vs. Ján Figel

Železnicné spolocnosti na Slovensku sú v procese reštrukturalizácie a dochádza ku prepúštaniu pracovníkov. V politike sa viedol spor o tom, kolko z týchto ludí koncí na Úrade práce a kolko je rekvalifikovaných. Robert Fico mal pravdu v tom, že napriek príslubom vlády nedochádza kvôli zbabranému tendru k rekvalifikácii pracovníkov. Nehovorí však pravdu ked tvrdí, že všetci prepustení koncia na Úrade práce. Ako správne argumentoval Ján Figel je to "len" 10% prepustených. 

Zároven dalšou z vecí, na ktorú sme si posvietili je množstvo výjazdných rokovaní minulej vlády. Robert Fico opakovane uvádza 19. Nie je to tak, avšak realita nie je vzdialená. V skutocnosti to bolo 18 výjazdných rokovaní z celkových 215. Ani nie 1%, ale ako volebný slogan to pôsobí velmi dobre.