Pani redaktorka, veď keby nebolo nás, tak nie je nič (odsúhlasenie memoranda s lekármi pozn.). Keby nebolo Smeru a 62 hlasov, bolo 122 účasť poslancov v parlamente a 62 poslancov Smeru zahlasovalo za. Všetky ostatné vládne strany s výnimkou Mostu-Híd dali od toho ruky preč.

Na 26. schôdzi NR SR zo dňa 14. decembra 2011 zo 122 prítomných poslancov hlasovalo počas druhého čítania za prijatie memoranda 62 poslancov Smer-u.

Faktom je, že ak by poslanecký klub
Most-Híd nehlasoval za memorandum, strana  SMER-SD by sama nedokázala schváliť
memorandum. 
Výrok R. Fica hodnotíme ako pravdivý, keďže bez podpory poslaneckého klubu Most-Híd by memorandum nebolo schválené.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Ľuba Oravová

Ján Figel vs. Robert Fico

Posledná tohtorocná diskusia medzi možnými partnermi v budúcej vláde bola výlucne o zdravotníctve. Ján Figel a Robert Fico komentovali transformáciu nemocníc, platby štátu za poistencov do systému ci zadlžovanie nemocníc.