Posledná tohtorocná diskusia medzi možnými partnermi v budúcej vláde bola výlucne o zdravotníctve. Ján Figel a Robert Fico komentovali transformáciu nemocníc, platby štátu za poistencov do systému ci zadlžovanie nemocníc.
Mimochodom príklad. 4,36 % (platbu štátu za poistencov do zdravotníctva pozn.) navrhoval pán poslanec Marcinčin za KDH a celé KDH zahlasovalo proti.
Výrok R. Fica je nepresný vo viacerých rovinách.
Návrh na zvýšenie zdravotných odvodov za poistencov štátu totiž dal poslanec za KDH Alojz Přidal a nie poslanec Marcinčin. Navyše, navrhovaná výška odvodov mala podľa tohto návrhu byť 4,37%. Návrh v hlasovaní neprešiel. Zo 142 hlasujúcich poslancov, za prijatie hlasovalo 60, pričom poslanci klubu KDH sa zdržali hlasovania a dvaja hlasovali proti. Poslanec Marcinčin sa zdržal hlasovania. Kompletný prehľad hlasovania je tu.

