Politici sa v nedelnej relácii vedeli zhodnút na výsledkoch rokovania minulotýždnového samitu v Bruseli. Horšie to už bolo pri interpretácií súcasných rozpoctových výhladov krajiny. Spolocnú pozíciu pri európskych témach našli Ivan Mikloš a Peter Kažimír. Jozef Kollár držal euroskeptický kurz SaS.
Z hľadiska tých strednodobých otázok (ktoré sa riešili na poslednom summite EÚ, pozn.) toho posilnenia vlastne pravidiel posilnenia fiškálnych pravidiel najmä, ale aj ekonomickej únie, si myslím, že ten pokrok bol výrazný a myslím, že ta dohoda je práve na tom, čo sme presadzovali od začiatku, ak si pamätáte, vláda Slovenskej republiky od začiatku tvrdila, že potrebujeme o mnoho prísnejšie automatické a vynutiteľné pravidlá.
Samit, na ktorom sa lídri EÚ dohodli na prísnejších, automatických pravidlách sa uskutočnil 9. decembra 2011. Ivan Mikloš/vláda SR už pred týmto samitom naliehala na prísne pravidlá a automatické sankcie.

