No, samozrejme. Totok, totok musím dementovať, pretože zo strany ako premiérky, tak i ministra išlo o, o hrubú lož a účelové zavádzanie. Nikdy sme takéto niečo nepovedali. (odpoveď na otázku novinárky: A síce vy ste si chceli podľa nej navýšiť, alebo nájsť zdroje, napríklad tým, že by sa za prevoz sanitkou platilo 20 až 40 eur, že by sa vrátili odporúčacie lístky, pozn.)

Výrok nemožno jednoznačne klasifikovať ani ako pravdivý, avšak ani ako
nepravdivý. To, či takáto požiadavka odznela na rokovaniach medzi LOZ a
premiérkou, resp. ministrom Uhliarikom vedia len samotní zainteresovaní.

Premiérka Radičová po rokovaní uviedla, ako chcú lekári získať peniaze na vyššie platy:
1) Zaviesť platby 20 až 40 Eur za každý prevoz sanitkou.
2) Znovu zaviesť výmenné lístky aby pacienti nemohli ísť priamo odbornému lekárovi.
3) Zrušiť licencie pre záchranné služby podpísané bývalým ministrom.
3) Zastaviť nákup zdravotníckej techniky, lebo nové prístroje netreba.
4) Nezvyšovať platy všetkým lekárom, ale len tým, ktorí podali výpovede.
link tu.

Odborári to však vylučujú. V správe agentúry Sita z 27.11.2011 sa uvádza, že odborári: "tvrdia
..., že nechceli ani zavádzať poplatky za prevoz sanitkou, či zastaviť
nákup techniky do nemocníc. Iba upozornili, že v rezorte sa plytvá, a to
napríklad predraženými nákupmi."

Výrok preto hodnotíme ako neoveriteľný.

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Zlatica Puškárová

Ivan Uhliarik, Marián Kollár, Robert Kalinák, Lubomír Galko

Dve najpodstatnejšie témy týždna sa stretli vo víkendových reláciách. Rovnaké tematické ako aj personálne obsadenie hostí umožnilo ukázat, ako sa rovnaká téma dá spracovat divácky atraktívne a informacne prínosne, alebo zmenit ju na nezrozumitelný maglajs dlhých monológov bez hlavy a päty. Kým Zlatica Puškárová v relácii Na telo opakovane kládla politikom otázky, kým nedostala odpoved, vdaka comu sa jej podarilo udržat štruktúru diskusie, Marta Janckárová sa uspokojila s vágnymi odpovedami a nechala sa opakovane odviest od svojej položenej otázky.

Polarizácia spolocnosti na uvedených témach sa odzrkadluje a prehlbuje absenciou priamej konfrontácie politikov. Uvedené je pravdou pre obidve tohtotýždnové témy. Myslíme si, že je to zlyhávanie aktérov politického systému a tým aj samotnej demokracie. Demokracia je najmä o mechanizmoch zvládania sporov. Demokracia je o diskusii. Odmietanie dialógu je krokom od demokracie.