Dve najpodstatnejšie témy týždna sa stretli vo víkendových reláciách.
Rovnaké tematické ako aj personálne obsadenie hostí umožnilo ukázat, ako
sa rovnaká téma dá spracovat divácky atraktívne a informacne prínosne,
alebo zmenit ju na nezrozumitelný maglajs dlhých monológov bez hlavy a
päty. Kým Zlatica Puškárová v relácii Na telo opakovane kládla politikom
otázky, kým nedostala odpoved, vdaka comu sa jej podarilo udržat
štruktúru diskusie, Marta Janckárová sa uspokojila s vágnymi odpovedami a
nechala sa opakovane odviest od svojej položenej otázky.
Polarizácia
spolocnosti na uvedených témach sa odzrkadluje a prehlbuje absenciou
priamej konfrontácie politikov. Uvedené je pravdou pre obidve
tohtotýždnové témy. Myslíme si, že je to zlyhávanie aktérov politického
systému a tým aj samotnej demokracie. Demokracia je najmä o mechanizmoch
zvládania sporov. Demokracia je o diskusii. Odmietanie dialógu je
krokom od demokracie.
Viete, keď niekto povie, že 20 až 40 eur za každý prevoz sanitkou, vrátane rýchlej zdravotnej pomoci, to môžme si naozaj vyberať peniaze za to, aby prišiel za nami, keď zavoláme si policajta alebo hasiča. Tie požiadavky vznieslo Lekárske odborové združenie, že tam by mohli byť tie zdroje.
Výrok nemožno jednoznačne klasifikovať ani ako pravdivý, avšak ani ako nepravdivý. Dôvod je jednoduchý - to, či takáto požiadavka odznela na rokovaniach medzi LOZ a premiérkou, resp. ministrom Uhliarikom vedia len samotní zainteresovaní.
Podľa medializovaných správ si však ich tvrdenia protirečia. Napr. v správe agentúry Sita z 27.11.2011 sa uvádza, že odborári: "tvrdia ..., že nechceli ani zavádzať poplatky za prevoz sanitkou, či zastaviť nákup techniky do nemocníc. Iba upozornili, že v rezorte sa plytvá, a to napríklad predraženými nákupmi."
Rovnako to dementoval aj Marian Kollár priamo v relácii Na telo, keď uviedol: "Totok, totok musím dementovať, pretože zo strany ako premiérky, tak i
ministra išlo o, o hrubú lož a účelové zavádzanie. Nikdy sme takéto
niečo nepovedali. "
Výrok preto hodnotíme ako neoveriteľný.

