Pani redaktorka, my sme dali 14 trestných oznámení. Traja podnikatelia boli odsúdení. Jeden len pred niekoľkými dňami. Ja by som chcel veľmi rád vidieť tie jeho výsledky. Koľko trestných oznámení dal on a v koľkých prípadoch bola vyvodená zodpovednosť.

Na základe poskytnutého materiálu Ministerstva obrany datovanému k 30. novembru 2011, poskytlo ministerstvo až 17 trestných oznámení. Na zaklade tejto nepresnosti hodnotíme výrok ako nepravdivý.

Tento výrok sa v médiách v posledných dňoch objavil niekoľkokrát aj zo strany R.Sulíka, ktorý takto obhajoval svojho ministra. 

HNonline, 24. november:

Podľa Sulíka bola realizovaná iba polovica odposluchov, ako za rovnaké obdobie za ministrovania Jaroslava Bašku (Smer-SD). "Galko podal 14 trestných oznámení," zdôraznil Sulík, podľa ktorého si Galko postupom proti korupcii vytvoril vplyvných nepriateľov. "Popretŕhal som obrovské množstvo špinavých biznisov na Ministertve obrany (MO), z ktorých tiekli peniaze na všetky strany. Častokrát sa mi stalo, keď som sa stretol s niekým, kto mi bol naklonený, mi povedal, aby som s tým prestal, lebo z toho budú problémy," vyhlásil Galko.

(odôvodnenie bolo doplnené 28.11.2013 a pravdivostná hodnota zmenená z pravda na nepravda).

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marta Jančkárová

Ivan Uhliarik, Robert Kalinák, Lubomír Galko

Dve najpodstatnejšie témy týždna sa stretli vo víkendových reláciách. Rovnaké tematické ako aj personálne obsadenie hostí umožnilo ukázat, ako sa rovnaká téma dá spracovat divácky atraktívne a informacne prínosne, alebo zmenit ju na nezrozumitelný maglajs dlhých monológov bez hlavy a päty. Kým Zlatica Puškárová v relácii Na telo opakovane kládla politikom otázky, kým nedostala odpoved, vdaka comu sa jej podarilo udržat štruktúru diskusie, Marta Janckárová sa uspokojila s vágnymi odpovedami a nechala sa opakovane odviest od svojej položenej otázky.

Polarizácia spolocnosti na uvedených témach sa odzrkadluje a prehlbuje absenciou priamej konfrontácie politikov. Uvedené je pravdou pre obidve tohtotýždnové témy. Myslíme si, že je to zlyhávanie aktérov politického systému a tým aj samotnej demokracie. Demokracia je najmä o mechanizmoch zvládania sporov. Demokracia je o diskusii. Odmietanie dialógu je krokom od demokracie.