Dve najpodstatnejšie témy týždna sa stretli vo víkendových reláciách. Rovnaké tematické ako aj personálne obsadenie hostí umožnilo ukázat, ako sa rovnaká téma dá spracovat divácky atraktívne a informacne prínosne, alebo zmenit ju na nezrozumitelný maglajs dlhých monológov bez hlavy a päty. Kým Zlatica Puškárová v relácii Na telo opakovane kládla politikom otázky, kým nedostala odpoved, vdaka comu sa jej podarilo udržat štruktúru diskusie, Marta Janckárová sa uspokojila s vágnymi odpovedami a nechala sa opakovane odviest od svojej položenej otázky.
Polarizácia spolocnosti na uvedených témach sa odzrkadluje a prehlbuje absenciou priamej konfrontácie politikov. Uvedené je pravdou pre obidve tohtotýždnové témy. Myslíme si, že je to zlyhávanie aktérov politického systému a tým aj samotnej demokracie. Demokracia je najmä o mechanizmoch zvládania sporov. Demokracia je o diskusii. Odmietanie dialógu je krokom od demokracie.
Prišli na stôl poslanca ako sa hovorí, resp. na mail a chcem povedať, že podľa článku 79. Ústavy je v poslednej správe, že preto je chránený, aby jeho zdroje všetky boli chránené a preto sa mohli všetci ľudia, ktorí majú pocit, že je porušovaná demokracia alebo ústavné zriadenie, sa na poslancov mohli obracať. Toto je naša základná úloha z Ústavy.
Čl. 79 Ústavy SR (.pdf) hovorí:
Poslanec môže odoprieť svedectvo vo veciach, o ktorých sa dozvedel pri výkone svojej funkcie, a to aj keď prestal byť poslancom.

