Dve najpodstatnejšie témy týždna sa stretli vo víkendových reláciách. Rovnaké tematické ako aj personálne obsadenie hostí umožnilo ukázat, ako sa rovnaká téma dá spracovat divácky atraktívne a informacne prínosne, alebo zmenit ju na nezrozumitelný maglajs dlhých monológov bez hlavy a päty. Kým Zlatica Puškárová v relácii Na telo opakovane kládla politikom otázky, kým nedostala odpoved, vdaka comu sa jej podarilo udržat štruktúru diskusie, Marta Janckárová sa uspokojila s vágnymi odpovedami a nechala sa opakovane odviest od svojej položenej otázky.
Polarizácia spolocnosti na uvedených témach sa odzrkadluje a prehlbuje absenciou priamej konfrontácie politikov. Uvedené je pravdou pre obidve tohtotýždnové témy. Myslíme si, že je to zlyhávanie aktérov politického systému a tým aj samotnej demokracie. Demokracia je najmä o mechanizmoch zvládania sporov. Demokracia je o diskusii. Odmietanie dialógu je krokom od demokracie.
14.10. po páde vlády a potom čo prezident povedal, že táto vláda bude odvolaná, sa rozhodol vtedajší minister obrany, že sa zhodia všetky odposluchy, ktoré sú politicky neakceptovateĺné, tak v jeden deň napr. v tejto kauze 4 telefóny boli zhodené.
Kaliňákovo tvrdenie hodnotíme ako neoveriteľné, aj keď podľa indície z denníka denníka Pravda (20. novembra 2011), ktorý ako prvý priniesol informácie v kauze týkajúcej sa odpočúvania svojich vlastných novinárov vyplýva, že by mohlo byť pravdivé.
V spomínanej správe sa okrem iného uvádza:
"Posledné odpočúvanie bolo zastavené tesne po vyslovení nedôvery vláde v polovici októbra."

