Německo prochází velkou transformací tamní energetiky.

Německo vykročilo k transformaci energetiky v roce 2010 (něm.). Transformace (něm.) má za cíl přejít od atomové energie k obnovitelným zdrojům energie. Podíl energie získávané ze slunce, větru aj. má v roce 2025 tvořit až 45 %. Do roku 2035 pak mají alternativní zdroje energie pokrýt až 60 % celkové spotřeby energie. Německá vláda k tomuto rozhodnutí dospěla (něm.) ještě před havárií jaderné elektrárny Fukušima v Japonsku, katastrofa nicméně některá rozhodnutí v této otázce urychlila (ang).

Výrok bol spomenutý v

Iné

GlobSec 2015: Dynamic Visegrad

Na bezpecnostnej konferencii GlobSec 2015 okrem mnohých iných zaujímavých hostí vystúpili 20. júna v spolocnom paneli traja premiéri krajín V4, doplnení polským podpredsedom vlády. Demagog.SK, ktorý bol na na konferencii zastúpený, sa rozhodol v spolupráci so svojimi kolegami z CR a Madarska overit jednotlivé výroky vrcholovým predstavitelov a zistit, ci sa ich debatný štýl mení na medzinárodnej tribúne.