Dalšia z debát v nedelnajšom O 5 minút 12 sa venovala najmä udalostiam, ako bol minulotýždnový protest proti novej vláde, ci dohoda Mostu-Híd so Smerom. V diskusii sa stretli koalicní partneri novej vlády, Marek Madaric (SMER-SD) a Andrej Danko (SNS). Z opozície diskutovali lídri strán, Richard Sulík (SaS) a Igor Matovic (OLaNO). Práve Matovic mal najviac výrokov, ktoré sa týkali prevažne vyjadrení predstavitelov jednotlivých strán pred volbami a po nich. Matovic správne poukázal na výroky Lucii Žitnanskej a Františka Šebeja z Mostu-Híd pred volbami o tom, že koalíciu so Smerom odmietajú. Matovic na druhej strane nepravdivo informoval o výške financných príspevkov, ktoré za volby získali strany Siet a Most-Híd. Sulík sa pravdivo vyjadril o vítazstve Lucii Nicholsonovej ako ženy s najväcším poctom krúžkov na kandidátnej listine vo volbách. V kontexte novej koalície sa Danko pravdivo vyjadril, že v Rakúsku je bežná vláda lavicovo-pravicových strán.

