Sluby sa majú plnit. Aj tie politické! Chcete aby sme dbali na plnenie slubov budúcej vlády?
…my sme vrátili naspäť Gabčíkovo do štátnych rúk, Transpetrol, matku SPP…
Podobné výroky sme už v Demagog.sk overovali viackrát. Ficova vláda naozaj odkúpila matku SPP, pričom ovládli aj tzv. rezervný plyn, taktiež odkúpili podiel v Transpetrole a počas súčasnej vlády súd rozhodol o neplatnosti zmluvy o prenájme Vodnej elektrárne Gabčíkovo. Výrok hodnotíme ako pravdivý.
SME, 13. septembra 2013:
"Zásoby plynu v hodnote 170 miliónov eur sa môžu použiť na krytie strát. Časť z nich sa však mohla zužitkovať v štátnom rozpočte. Vláda tým vysvetľuje, že štát vlastne nič nemusí platiť za kúpu SPP. Ibaže ak sú tie zásoby zbytočné, mohli sa použiť na zvýšenie zisku, nie na krytie straty."
R. Fico pre denník Pravda (5. septembra 2013) povedal:
"Preberieme polovicu dlhu v Slovenskom plynárenskom priemysle, ale automaticky získame aj rezervný plyn v hodnote 170 miliónov eur."
Výrok bol spomenutý v
Predvolebná debata TA3 – Bugár (MOST-HÍD), Danko (SNS), Fico (Smer-SD), Figel (KDH), Procházka (#SIET)
Sluby sa majú plnit. Aj tie politické! Chcete aby sme dbali na plnenie slubov budúcej vlády?

