Sluby sa majú plnit. Aj tie politické! Chcete aby sme dbali na plnenie slubov budúcej vlády?
1. septembra 1992 som tu hlasoval (Stará budova NR SR) ako jediný z prítomných (Bugár, Danko, Figeľ, Procházka, pozn.) za Ústavu SR…
Robert Fico bol v roku 1992, kedy sa schvaľovala Deklarácia zvrchovanosti slovenského národa a Ústava SR, poslancom Slovenskej národnej rady (SNR) za stranu SDĽ. Na základe dostupných informácií však R. Fico hlasoval za oba dokumenty. Fico je zároveň jediným dodnes aktívnym politikom, ktorý hlasoval za oba dokumenty..
Deklarácia zvrchovanosti sa schvaľovala na 3. schôdzi, SNR 17. júla 1992 a o Ústave sa hlasovalo 1. septembra 1992 na 5. schôdzi. Podľa prezenčných listín, bol Robert Fico na oboch schôdzach prítomný. Podľa prezenčných listín, bol Robert Fico na schôdzi prítomný.
Denník Pravda v článku z 27. augusta 2012 uvádza: "Ústava 1. septembra 1992 sa neprijímala pomocou hlasovacieho zariadenia, ale slovne: Hlasujem za Ústavu SR. Takto sa vyjadrilo zo 134 poslancov 114, proti bolo 16 a zdržali sa 4 poslanci." Poslanci strán KDH hlasovali proti, a poslanci za MKDH a Spolužitie (predchodca SMK) pred hlasovaním opustili rokovaciu sálu. Za ústavu hlasovali poslanci strán HZDS, SNS a SDĽ. Deklarácia zvrchovanosti sa tiež podľa zápisnice príslušnej schôdze prijímala slovným hlasovaním. Podľa denníka SME hlasovalo za 25 z 29 poslancov za SDĽ.
Výrok bol spomenutý v
Predvolebná debata TA3 – Bugár (MOST-HÍD), Danko (SNS), Fico (Smer-SD), Figel (KDH), Procházka (#SIET)
Sluby sa majú plnit. Aj tie politické! Chcete aby sme dbali na plnenie slubov budúcej vlády?

