TA3 si do diskusie pozvala 5 predsedov politických strán. Najväcší pocet výrokov spomedzi všetkých vyslovil premiér Fico, ktorý spomínal skoro výhradne úspechy svojej vlády, pozitívny vývoj ekonomiky a nezabudol spomenút aj negatívum, ktoré podla neho súvisí s uteceneckou krízou, ci príspevok Slovenska do ochrany hraníc Schengenu. Zopakoval však svoje zavádzajúce tvrdenie o tom, že za vlády Ivety Radicovej sa platy ucitelov nezvyšovali. Béla Bugár poukazoval na negatívne skutocnosti v súvislosti so zdravotníctvom a školstvom a na pozitíva vlády, ktorej súcastou bola jeho strana v rokoch 2010-2012. Radoslav Procházka mal pomerne málo výrokov oproti ostatným, poukazoval v nich najmä na nesprávne kroky súcasnej vlády. Ján Figel sa vo svojej casti relácie snažil poukazovat najmä na rodinnú politiku svojej strany a seba samého, pozitíva svojej strany ci urcité negatíva súcasnej vlády. Andrej Danko poukazoval na nedostatky nášho štátu, nutnost štátneho vlastníctva strategických podnikov a napríklad opät nesprávne použil tvrdenie o pocte absolventov práva.
(…) v nevýrobnej sfére (…) štát tam má 350 tisíc zamestnancov.
Návrh rozpočtu(.pdf,s.42) ráta pre rok 2016 s väčším počtom zamestnancov verejnej správy:
"V roku 2016 sa očakáva v sektore verejnej správy zamestnanosť na úrovni 407 tis. osôb. V tomto čísle je premietnutá metodická zmena súvisiaca so zaradením ďalších nových organizácií medzi subjekty verejnej správy, predovšetkým zdravotníckych zariadení (v počte cca 44,5 tis. osôb) a v nepatrnej miere aj novovzniknutých fondov." Bez metodickej zmeny, teda po odpočítaní 44 500 zamestnancov, by bolo v štátnej správe zamestnaných 362 500 ľudí, a toto číslo je približne rovnaké, ako údaj uvedený Ficom. Daný rozpočet tiež uvádza, že pre rok 2015 bol plánovaný počet zamestnancov 359 973.
Koncom roka 2014 hovoril vedúci Úradu vlády SR o 381 000 zamestnancoch štátnej správy. Číslo 380 000 vtedy potvrdil aj INESS.

