24. januára sa v diskusii na RTVS stretli minister školstva Juraj Draxler a poslanec NR SR za SaS Martin Poliacik. Hlavnou témou bol štrajk ucitelov, ktorý sa mal zacat na další den - 25. januára. Do diskusie sa prostredníctvom telemostu zapojili aj Pavel Ondek, predseda Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku - organizácie, ktorá sa do štrajku nezapája, a tiež Branislav Kocan z Iniciatívy slovenských ucitelov, ktorá je hlavným organizátorom štrajku.
..v roku 2011 je pravda, že tam bola 0 (nulové navýšenie platov učiteľov podľa rozpočtu, pozn.), ale zároveň všetci ostatní zamestnanci verejnej správy vtedy išli s platmi dole a bolo pre učiteľov zabezpečené, že ich platy dole nepôjdu.
V roku 2011 počas vlády koalície SDKÚ, SaS, KDH a MOST-HÍD platy učiteľov sa skutočne platy nezvyšovali a zároveň platy ostatných pracovníkov verejnej správy klesali. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

