24. januára sa v diskusii na RTVS stretli minister školstva Juraj Draxler a poslanec NR SR za SaS Martin Poliacik. Hlavnou témou bol štrajk ucitelov, ktorý sa mal zacat na další den - 25. januára. Do diskusie sa prostredníctvom telemostu zapojili aj Pavel Ondek, predseda Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku - organizácie, ktorá sa do štrajku nezapája, a tiež Branislav Kocan z Iniciatívy slovenských ucitelov, ktorá je hlavným organizátorom štrajku.
Tu aj pán premiér nám odkazuje, že sa už nedá nič zmeniť. Nech si spomenie na svoje slová, keď ktoré hovoril o jednej vláde, že tá vláda už bude len svietiť a kúriť.
„To znamená žiadna privatizácia, žiadne veľké zákony, ktoré by menili systémy daní, odvodov,“ vysvetlil Fico, podľa ktorého má byť úlohou dočasnej vlády iba „kúriť a svietiť,“ píše TASR.

