„Pán redaktor, moja vláda v rokoch 2006, 2010 a 2012, 2015 nesprivatizovala absolútne nič.“
Podobný výrok sme v Demagog.SK overovali už niekoľkokrát. Tento výrok je z relácie V politike 15. marca 2015. K tejto téme sme napísali aj komentár do Denníka N.
Schválením novely zákona, ktorá umožňuje prevod štátneho majetku na osoby, vytvorila vláda SMER-u prostredie vhodné pre budúcu privatizáciu akcií Slovak Telecomu.
Hovorca ministerstva hospodárstva, Stanislav Jurkovič, v roku 2013 potvrdil prvé kolo rokovania s nemeckým akcionárom. O obchode mal so šéfom nemeckej firmy DT (Deutsche Telekom, pozn.) hovoriť aj priamo premiér Robert Fico.
Privatizácia teplárne v Prešove v roku 2010 prebehla aj napriek tomu, že premiér pred tromi mesiacmi označilTeplárne Košice, ktorých súčasťou boli prešovské teplárne, za strategický podnik.
Premiér sa v tú dobu vyjadril: „V predaji daného majetku teplárne nevidím problém,“.
Od roku 2013 sa taktiež uvažuje o návrhu na privatizáciu železničného prepravcu Cargo.

