V relácii O 5 minút 12 sa premiér Fico neoriginálne stretol s Bélom Bugárom a diskutovali o povinných kvótach na utecencov, žalobe Slovenska na Európskom súdnom dvore, o prerokovávaných protiteroristických zákonoch a tiež o nadchádzajúcich volbách do Národnej rady. Obaja politici sa mýlili vo výrokoch o verejnom dlhu a deficite. Fico taktiež opät nepresne uviedol, že na základe kvótneho systému musíme zobrat aj takých utecencov, o ktorých nic nevieme.
…len málo krajín, a je to najmä Nemecko a Slovensko dnes a možno európska banka, si požičiavame peniaze za úrokovú sadzbu zápornú, my jednoducho si dnes požičiame peniaze a na konci vrátime menej, ako sme si požičali.
Slovensko si požičiavalo peniaze so zápornou úrokovou sadzbou a predalo dlhopisy, ktoré odkúpili prevažne zahraniční investori. Ponúkaný dlhopis v aukcii so záporným výnosom predstavuje, že štát vráti menej peňazí, ako si požičal. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

