V relácii O 5 minút 12 sa premiér Fico neoriginálne stretol s Bélom Bugárom a diskutovali o povinných kvótach na utecencov, žalobe Slovenska na Európskom súdnom dvore, o prerokovávaných protiteroristických zákonoch a tiež o nadchádzajúcich volbách do Národnej rady. Obaja politici sa mýlili vo výrokoch o verejnom dlhu a deficite. Fico taktiež opät nepresne uviedol, že na základe kvótneho systému musíme zobrat aj takých utecencov, o ktorých nic nevieme.
Chcem vás informovať, že žalobu už podalo aj Maďarsko. Pokiaľ ide o žalobu, intenzívne o nej uvažuje Poľsko. Len Poľsko je v zvláštnej situácii, pretože poľská vládna garnitúra, tá predchádzajúca, pred tou, ktorá prišla teraz, za kvóty cez ministra vnútra zahlasovalo..

