Mimochodom vláda Roberta Fica znížila zadĺženie celého sektoru a fungovala normálne vo verejno-právnom móde na 150 mil. €. To bol dlh, čo ste vykrikovali, že sme vám nechali. Tie nemocnice dnes majú dlh 408 mil. €.

Pavol Paška zrejme hovorí o dlhu netransformovaných nemocníc. Podľa tlačovej správy Ministerstva zdravotníctva
SR z dňa 19. októbra 2011
dlh daných zdravotníckych zariadení predstavuje
viac než 420 miliónov eur. Podľa informácií z tlačovej besedy na ministerstve
zdravotníctva zo dňa 21. októbra 2010
, na ktorej minister Uhliarik hovoril o upratovaní
a šetrení v nemocniciach, po vláde Roberta Fica zostal dlh nemocníc
vo výške 148,7 miliónov eur. Vláda Roberta Fica prebrala podľa MZ SR rezort zdravotníctva
v roku 2006 od vlády Mikuláša Dzurindu s dlhom nemocníc vo výške 80
miliónov eur
. Dlh nemocníc ďalej narastal a vláda Roberta
Fica ho neskôr znížila prostredníctvom poskytnutia nemocniciam finančnej pomoci
vo výške 130 miliónov eur. 

Podľa týchto údajov dlh nemocníc počas vlády R. Fica narastal, a napriek tomu, že do nemocníc bolo naliata návratná pôžička vo výške 130 mil. eur (ktorú minister Uhliarik v septembri odpustil) skončili nemocnice z dlhom vyšším ako počas poslednej vlády M. Dzurindu. Nedošlo teda k žiadnemu systémovému napraveniu zadlžovania nemocníc, ako by mohlo vyplývať zo slov P. Pašku.

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marta Jančkárová

Béla Bugár vs. Pavol Paška

V nedelu pokracovala debata o dalšej pôsobnosti vlády, ktorej nebola vyslovená dôvera. Najprv sa k novelizácii Ústavy SR, ktorá zabezpecuje aby vláda pod vedením I. Radicovej mohla dovládnut až do volieb, vyjadrili právnici J. Carnogurský a L. Fogaš. Neskôr svoje predstavy a názory vyjadrili Béla Bugár a Pavol Paška. Debata sa tiež obtrela o možné problémy s prijímaním rozpoctu ci dlh v zdravotníctve. Naše hodnotenie sa zameriava len na súcasných politických predstavitelov.