Ja pripomínam, že keď KDH sa rozhodlo skrátiť volebné obdobie v roku 2006 a odísť z vlády, teda zrušilo koaličnú dohodu, tak ministri KDH aj predseda parlamentu vtedy za KDH dobrovoľne odstúpili.

O dobrovoľnom odchode ministrov KDH a predsedu parlamentu ako aj ich dôvodoch informuje oficiálne stanovisko strany KDH.

7.2.2006 / Vyhlásenia a stanoviská: Odchod KDH z vládnej koalície

KDH nebude súčasťou vlády, ktorú vedie vierolomný človek. KDH nebude takú vládu podporovať.
Preto dnes ministri za KDH Vladimír Palko, Martin Fronc a Daniel Lipšic o 12:30 podajú prezidentovi republiky demisiu a KDH odíde do opozície. Spolu s nimi odídu zo svojich pozícií aj ostatní nominanti KDH.
Ja (
P.Hrušovský, pozn.), ako predseda Národnej rady, sa z uvedených dôvodov dnes vzdám tejto funkcie.
KDH je od tejto chvíle opozičnou stranou.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Alžbeta Vlková

Fico, Sulík, Mikloš, Bugár, Figel

Politické diskusie, vrátane tej na Ta3, poznacil pád vlády Ivety Radicovej. Do pozadia ciastocne ustúpili dôvody, ktoré viedli k pádu vlády a moderátorka smerovala diskusiu k objasneniu toho, co sa má udiat do predcasných volieb. Svoje stanovisko samostatne obhajovali Robert Fico a Richard Sulík. V dalšej casti sa stretli zástupcovia troch bývalých koalicných strán I. Mikloš, B. Bugár a J. Figel.