Dramaturgia relácie Na telo túto nedelu zvolila konfrontáciu ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika s nepolitickými oponentmi. Bol ním predovšetkým predseda Lekárskeho odborového zväzu Marián Kollár a do debaty sa zapojil aj primár ARO FNsP Marián Hargaš. Témou bolo aktuálne dianie v zdravotníctve t.j. pripravované výpovede lekárov, ich požiadavky a dopady na zdravotníctvo.
Dovoľte mi na úvod naozaj informovať občanov, aby som povedal, že pán prezident práve v piatok podpísal dva zákony, zásadné zákony liekovej reformy, ktoré vlastne prinesú do zdravotníctva viac peňazí, ktoré prinesú budúci rok 100 až 150 miliónov eur.
Prezident I. Gašparovič podpísal zákon o liekoch ako aj zákon o rozsahu a podmienkach úhrady liekov 13. septembra 2011.
Stanovisko Ministerstva zdravotníctva SR k danej problematike ako uviedla TASR bola pred prijímaním zákona (28. júna) nasledovné: „Tak ako zákon o rozsahu tak aj zákon o liekoch Ministerstvo zdravotníctva SR pripravilo preto, aby pacienti za lieky platili menej. Zákon o rozsahu prinesie úspory celkovo vo výške 200 miliónov eur a zákon o liekoch až vo výške 150 miliónov eur ročne.“
13. septembra sa odhad budúcich úspor znížil. TASR informovala: "Ministerstvo predpokladá, že plánované legislatívne zmeny prinesú úsporu 100 miliónov eur ročne. V prípade, že zákon podpíše prezident, mal by začať platiť od novembra."
Analýzu predpokladanej úspory financií poskytuje aj exporadca ministra zdravotníctva Martin Filko na svojom blogu z 28. septembra 2011, ktorú si môžete prečítať TU. Úspory oboch zákonov sa majú pohybovať na sume cca 100 mil. eur.
Minister Uhliarik informuje o celkovej sume úspor korektne, treba však dodať, že vo všetkých prípadoch sa jedná o kvalifkovaný odhad budúcich úspor, nie o definitívnu sumu.

