Sulík: A ktorí ekonómovia tvrdia, že to je dobrá vec (euroval, pozn.)? Napríklad Stanek, keď už teda.

Peter Staněk v rozhovore tvrdí, že "Na Euroval sa musíte pozerať z dvoch hľadísk. Z krátkodobého hľadiska, keďže finančné trhy sa správajú úplne iracionálne, Euroval pôsobí ako stabilizujúci faktor, ktorý má zamedziť výkyvom, ku ktorým dochádza. Je to z krátkodobého hľadiska reakcia na stav, v ktorom sme. Zo stredno- a dlhodobého hľadiska Euroval určite nebude stačiť a pokiaľ má Európska menová únia prežiť, je nutná omnoho vyššia miera fiškálnej integrácie na úrovni Bruselu."


Ďalej dodáva: "Je to z krátkodobého hľadiska určitá forma reakcie na stav, v ktorom je. Zo stredného a dlhodobého hľadiska Euroval v žiadnom prípade nebude stačiť. A pokiaľ má Európska menová únia prežiť, je nutná omnoho vyššia miera fiškálnej integrácie na úrovni Bruselu."

...

"Dnes je potrebné, aby sa Slovensko jasne prihlásilo k rozumnému jadru Európskej únie. Aby bolo čitateľným partnerom pre Nemecko ako hlavného ťahúňa Európskej menovej únie. Musím otvorene povedať, že zo stredného a dlhodobého hľadiska nemôžeme eurozónu nechať padnúť. A nie preto, že je to politický projekt, ale preto, že my sami na ňom najviac profitujeme."

Výrok bol spomenutý v

Na telo, Zlatica Puškárová

Richard Sulík vs. Béla Bugár

Nedelný duel v relácii Na telo vyhral nie len podla telefonického hlasovania Béla Bugár. Zo strany Bugára sme nezistili ani jeden prešlap, zatial co Richar Sulík ich mal hned niekolko. V prvom rade Sulík vytváral dojem, že EÚ prišla so súcasným návrhom úpravy eurovalu bez predchádzajúcej diskusie. Nie je tomu tak. Sulík si dalej vypomáhal nafukovaním císel súcasného cerpania ESFS ako aj percentuálneho zastúpenia európskych strán oponujúcim eurovalu. Európa je pred závažným rozhodnutím, v ktorom má Slovensko dôležité slovo. Viac ako kedykolvek predtým by neuškodila fakticky korektná diskusia.