Ani "verejnoprávnu" nedelnú politickú diskusiu neobišla téma eurovalu, a toho, co s ním koalícia spraví. Diskusia bola znacne neprehladná (možno aj pre pocet hostí) a zmätená - nebolo napríklad vysvetlené co je to euroval 1, euroval 2, navýšenie eurovalu 1, a v com sú konkrétne výhrady k jednotlivým mechanizmom. Argumenty politikov nepriniesli žiadne zásadné prekvapenie, obcas "diskusia" vyzerala ako sútaž kto si zapamätal zo straníckeho brífingu viac.
Mimochodom s pánom predsedom Národnej rady aj pánom predsedom SaS včera, keď sme debatovali na tú tému, tak ja som počul vyjadrenia, že je to rozumný návrh, takže aj na základe toho ja vidím stále priestor na jednania.
Richard Sulík skutočne v sobotu 24. septembra povedal v diskusnej relácii Slovenského Rozhlasu Sobotné dialógy, že je "rozumný nápad", ak by sa v Národnej Rade SR hlasovalo o eurovale ako systéme zvlášť a o konkrétnom uvoľňovaní peňazí pre konkrétny štát zvlášť.

