Ani "verejnoprávnu" nedelnú politickú diskusiu neobišla téma eurovalu, a toho, co s ním koalícia spraví. Diskusia bola znacne neprehladná (možno aj pre pocet hostí) a zmätená - nebolo napríklad vysvetlené co je to euroval 1, euroval 2, navýšenie eurovalu 1, a v com sú konkrétne výhrady k jednotlivým mechanizmom. Argumenty politikov nepriniesli žiadne zásadné prekvapenie, obcas "diskusia" vyzerala ako sútaž kto si zapamätal zo straníckeho brífingu viac.
Účasť privátneho sektora pán kolega Štefanec, to znamená účasť bánk a znášanie nákladov, ktoré sú spojené s riešením dlhovej krízy v Európe označil aj Nouriel Roubini, ktorí je poradcom amerického ministerstva financií Tima Geithnera. Toho Tima Geithnera, ktorý nie tak dávno v Poľsku tlačil na eurolídrov, aby zvýšili svoju akcieschopnosť. Rubíny povedal, že dohoda o výmene dlhopisov, ktorú Európa ponúkla Grécku je podvod …
Áno, Nouriel Roubini skutočne označil európsky záchranný balíček za podvod ("rip off").

