Ani "verejnoprávnu" nedelnú politickú diskusiu neobišla téma eurovalu, a toho, co s ním koalícia spraví. Diskusia bola znacne neprehladná (možno aj pre pocet hostí) a zmätená - nebolo napríklad vysvetlené co je to euroval 1, euroval 2, navýšenie eurovalu 1, a v com sú konkrétne výhrady k jednotlivým mechanizmom. Argumenty politikov nepriniesli žiadne zásadné prekvapenie, obcas "diskusia" vyzerala ako sútaž kto si zapamätal zo straníckeho brífingu viac.
Čo sa týka zainteresovanosti privátneho sektora, môžme mať debaty o tom, do akej miery koľko, ale pravdou je skutočnosť, že napríklad aj z dohody, v dohode z 21.7., kedy sa stretli lídri eurozóny s prezidentom Rompuyom, tak táto klauzule je tam dokonca v dvoch bodoch.

