Premiérka Iveta Radičová odchádzala do Bruselu bez mandátu Národnej rady Slovenskej republiky. Bol som osobne prítomný na zasadnutí výboru pre európske záležitosti, kde žiadne uznesenie schválené nebolo.

Premiérka sa (24.júna) zúčastnila v Bruseli na zasadnutí Euróskej rady, kde potvrdila svoje vyjadrenia, pričom uviedla: "Schválené vládou (pozn.navýšenie eurovalu), ale nemôžem momentálne zaručiť ratifikáciu v národnej rade.“ 


Jozef Kollár správne uvádza, že Radičová nemala pri návšteve mandát NR SR.

Výrok bol spomenutý v

V politike, Alžbeta Vlková

Pavol Abrhan vs. Jozef Kollár

Téma eurovalu tento týžden totálne ovládla politické diskusie. Rozpory v koalícií ohladne jeho schválenia sa prejavili aj na obsadení postov diskutujúcich, prinajmenšom v diskusii TA3 V politike. Stanovisko troch vládnych strán predstavil zástupca KDH Pavol Abrhan, ktorý obhajoval navýšenie eurovalu. Oponoval mu zástupca SaS Jozef Kollár. V druhej casti sa k téme vyjadrili ešte Martin Bruncko, splnomocnenec vlády pre vedomostnú ekonomiku a Radovan Geist, šéfredaktor portálu euractiv.sk. Ich výroky ako nepolitických hostí demagog.sk neoveroval.