Sobotná relácia V politike svojim obsadením jasne naznacovala o com bude diskusia. Ivan Mikloš a Ján Pociatek sa bavili výhradne o ekonomických témach, najnovšej inflácií, raste HDP, bankách a zdanení a tiež, ako tradicne, kto kompetetnejšie zvláda vedenie hospodárstva SR a kto ponoril alebo vyhrabal Slovensko z krízy. Relácia bola v mnohom predobrazom nedelnej O 5 minút 12, kde sa znovu obaja stretli.
Čo sa týka zisku bánk, neustále omielate, že ako narástla ziskovosť bánk. Áno narástla oproti krízovému roku 2009, ale za roky, kedy ste vládli v roku 2008 mal bankový sektor vyššie zisky ako má za rok 2010.
Čistý zisk bankového sektora za rok 2008 činil 508,6 miliónov eur, zatiaľ čo v roku 2010 513,9 milióna eur. Je však nutné dodať, že v tabuľke je za rok 2010 uvedený predbežný údaj. Novší údaj z 29. apríla 2011 na sme.sk uvádza sumu
503 miliónov eur, čo je menej ako za rok 2008.
"Podľa predbežných údajov centrálnej banky stúpol zisk bankového sektora za rok 2010 o 101,4 percenta na 503 miliónov eur."

Zdroj:sme.sk

