Prijali sme opatrenia na ochranu pred príliš vysokými nákladmi na lieky pre chudobných.

Napríklad Slovenský rozhlas 4. február 2011 informoval:

Novela zákona o zdravotných poisťovniach, ktorú po prezidentovom vete opätovne schválil parlament, zavádza aj limity na doplatky za lieky pre dôchodcov a zdravotne ťažko postihnutých. Od 1. apríla, keď novela zákona nadobudne účinnosť, zaplatia dôchodcovia štvrťročne za lieky maximálne 45 a zdravotne ťažko postihnutí 30 eur. Do tohto limitu sa započíta doplatok ceny najlacnejšieho lieku v konkrétnej kategórii liečiv.

Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik hovoril o praktickom fungovaní zákona ešte pri prvom predstavení zmeny takto: „Bude to znamenať, ak napr. zaplatia za liek doplatok 10 eur a najlacnejší liek z tej skupiny bude napr. 6 eur, tak sa im budú započítavať do toho 4 eurá. Zdravotná poisťovňa uhradí poistencovi čiastku, o ktorú bol limit spoluúčasti prekročený, do 90 dní po skončení kalendárneho štvrťroka.“

Výrok bol spomenutý v

O 5 minút 12, Marta Jančkárová

Ivan Mikloš vs Ján Pociatek

Kto nestihol diskusiu súcasného a bývalého ministra financií v sobotu na TA3, mohol si ju bez toho, aby o nieco prišiel, pozriet v nedelu na STV. Argumentácia oboch strán sa presadenia niektorých zmien na zaciatku roka a zaciatku ich efektov (rast inflácie) obohatila len minimálne. Nech už má byt rec o comkolvek, urcite sa dostane aj na zadlženie, zdražovanie, zisky bánk alebo nezamestnanost.