Kto nestihol diskusiu súcasného a bývalého ministra financií v sobotu na TA3, mohol si ju bez toho, aby o nieco prišiel, pozriet v nedelu na STV. Argumentácia oboch strán sa presadenia niektorých zmien na zaciatku roka a zaciatku ich efektov (rast inflácie) obohatila len minimálne. Nech už má byt rec o comkolvek, urcite sa dostane aj na zadlženie, zdražovanie, zisky bánk alebo nezamestnanost.
Prijali sme opatrenia na ochranu pred príliš vysokými nákladmi na lieky pre chudobných.
Napríklad Slovenský rozhlas 4. február 2011 informoval:
Novela zákona o zdravotných poisťovniach, ktorú po prezidentovom vete opätovne schválil parlament, zavádza aj limity na doplatky za lieky pre dôchodcov a zdravotne ťažko postihnutých. Od 1. apríla, keď novela zákona nadobudne účinnosť, zaplatia dôchodcovia štvrťročne za lieky maximálne 45 a zdravotne ťažko postihnutí 30 eur. Do tohto limitu sa započíta doplatok ceny najlacnejšieho lieku v konkrétnej kategórii liečiv.
Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik hovoril o praktickom fungovaní zákona ešte pri prvom predstavení zmeny takto: „Bude to znamenať, ak napr. zaplatia za liek doplatok 10 eur a najlacnejší liek z tej skupiny bude napr. 6 eur, tak sa im budú započítavať do toho 4 eurá. Zdravotná poisťovňa uhradí poistencovi čiastku, o ktorú bol limit spoluúčasti prekročený, do 90 dní po skončení kalendárneho štvrťroka.“

